Mevsuk - Hukuk ve Danışmanlık - logo - SMM - 28 11 2022a-03-01

Yabancılar Hukuku

Ülkemizde bulunan yabancılar, çeşitli alanlarda hukuki desteğe ihtiyaç duymaktadır. Yabancılar hukuku bir devletin ülkesine gelen yabancılar için uyguladığı kanunları ifade etmektedir. Bu alan, yabancıların Türkiye’ye girişlerini, Türkiye’de ikamet etmelerini, Türkiye’den çıkışlarını ve yaşadıkları birçok problemi içerisinde barındırmaktadır. Mevsuk Hukuk Bürosu, yabancılar hukuku alanında müvekkillerine profesyonel destek sağlamaktadır.

Yabancıların, ülkemizde ikamet etmek, çalışmak, eğitim almak ve sağlık hizmetlerine ulaşmak gibi hakları mevcuttur. Mevsuk Hukuk Bürosu tüm bu ihtiyaçlardan kaynaklı başvuru ve dava takiplerini bünyesinde bulundurduğu uzman avukatlar aracılığı ile sürdürmektedir.

Ayrıca birçok yabancı, vatandaşlık başvurusu taparak Türk vatandaşı olmayı talep etmektedir. Ülkemizde çeşitli yollarla Türk vatandaşı olma imkânı bulunmaktadır. Genel veya istisnai yolla yapılacak başvuruların neticeye ulaştırılması noktasında tecrübeli kadrosu ile hizmet veren Mevsuk Hukuk Bürosu, birçok müvekkiline bu alanda gerekli hukuki desteği sağlamaktadır.